• BIST 116.982
  • Altın 162,246
  • Dolar 3,7989
  • Euro 4,6397
  • Aydın 10 °C
  • Denizli 8 °C
  • İzmir 8 °C
  • Muğla 7 °C
  • Filenin Sultanlarında Şampiyon Belli Oldu
  • Aydın’da Minderin Efeleri Belirlendi
  • Kuşadası Berabere, Bozdoğan Ve Söke Mağlup
  • Filenin Sultanlarında Şampiyon Belli Oldu
  • Aydın’da Minderin Efeleri Belirlendi
  • Kuşadası Berabere, Bozdoğan Ve Söke Mağlup

Dereceye Giren Satranç Sporcuları Ödüllerini Aldı

Dereceye Giren Satranç Sporcuları Ödüllerini Aldı
Efeler Belediyesi, Aydın Lisesi Mezunları Derneği(ALMED) ve Türkiye Spor Federasyonu Aydın İl Temsilciliği tarafından organize edilen "Satranç Turnuvası'nda dereceye girenler ödüllerini aldı.

Efeler Belediyesi, Aydın Lisesi Mezunları Derneği(ALMED) ve Türkiye Spor Federasyonu Aydın İl Temsilciliği tarafından organize edilen "Satranç Turnuvası'nda dereceye girenler ödüllerini aldı.

Efeler Belediyesi Adnan Menderes Yaşam Merkezi'nde, Efeler Belediye Başkan Yardımcısı Belgin Alpdoğan'ın ilk hamleyi yaparak başlattığı turnuva iki gün sürdü. 5 kategoride düzenlenen turnuvaya 218 sporcu katılımda bulunurken, iki gün boyunca süren turnuvada sporcular toplam 85 bin dakikada 25 bin 900 hamle yaptılar.

Zeka, disiplin ve özveriye dayanan satranç sporuna destek olmak adına gerçekleştirilen turnuvanın ikinci günü Adnan Menderes Yaşam Merkezi'nde ödül töreni düzenlendi. Katılımcılara sertifika verilirken dereceye girenler Kupa, madalya ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildiler.

İki gün süren ve yoğun katılımla gerçekleşen turnuva 7 yaş altı, 8 yaş altı, 10 yaş altı , Açık ve A(ELO) kategorisi olmak üzere 5 kategoride yapılırken, dereceye girenlerin ödüllerini Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Yusuf Kalın, ALMED Başkanı Selma Böceklioğlu Dündar, Türkiye Spor Federasyonu Aydın Satranç İl Temsilcisi Mustafa Yavuz ve Hakemlerin elinden aldı. Düzenlenen törenle " Satranç Turnuvası'nda ödül verilen kategoriler ve sporcular şu şekilde; 7 yaş altı (E)kategorisinde; 1. Ali Kaan Genç, 2. Arif Ege Okudan, 3. Ege Sarıçam, 8 yaş altı (D) Kategorisinde, 1. Görkem Kırdök, 2. Yağız Kalınoğlu, 3. Ahmet Demirtaş, 10 yaş altı(C) Kategorisinde; 1. Doruk Ürek, 2. Kerem Efe Dalar, 3. Şuayip Talha Kocabay, Açık (B) Kategorisinde; 1. Oğulcan Barış Öztürk, 2. Semih İnaç, 3. Yusuf Kürşat Günal, ELO (A) Kategorisinde; 1.Kıvanç Karaoğlan, 2.Tarkan Tekten, 3. Arda Yungucu.

 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 90 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın İlk Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 256 212 99 88 | Faks : 0-256-212 99 88 | Haber Scripti: CM Bilişim