• BIST 115.970
 • Altın 161,750
 • Dolar 3,8000
 • Euro 4,6731
 • Aydın 15 °C
 • Denizli 10 °C
 • İzmir 13 °C
 • Muğla 8 °C
 • Tff 3. Lig Aydınspor 1923: 2 Payasspor: 5
 • Yıldızspor ve Merkez Yeniköyspor puanları paylaştı
 • Badminton Analig Ege Grup Müsabakaları Aydın’da Başlıyor
 • Tff 3. Lig Aydınspor 1923: 2 Payasspor: 5
 • Yıldızspor ve Merkez Yeniköyspor puanları paylaştı
 • Badminton Analig Ege Grup Müsabakaları Aydın’da Başlıyor

AYDINSPOR ESKİ YÖNETİCİSİ GÜRDAL 300 BİN TL’Yİ RÜŞVET OLARAK MI ALDI ?

AYDINSPOR ESKİ YÖNETİCİSİ GÜRDAL 300 BİN TL’Yİ RÜŞVET OLARAK MI ALDI ?
Aydınspor 1923’de “Aydınspor halkın takımıdır” diyerek bembeyaz bir sayfa açan başkan Özgür Kızıl ve yönetimi eski yöneticilerin yolsuzluklarını da açıklamaya başladı.

AYDINİLKHABER/ÖZEL

Geçtiğimiz günlerde Suat Deniz’in sunduğu TV’den de spor saatine canlı yayında konuk olan Aydınspor 1923 Başkanı Özgür Kızıl programda Aydınspor’un içinin nasıl boşaltıldığını anlattı. Aydınspor kara kutusunun artık açıldığını belirten Kızıl “Aydın BŞB’nin  seçilmiş atama yönetimlerinin Aydınspor’un içini nasıl boşalttığını açıklayarak,  devleti ve devletin savcılarını Aydınspor 1923’ü incelemeye davet etti. Canlı yayında Aydınspor 1923 olarak tertemiz bir sayfa açtıklarını belirten Başkan Özgür Kızıl bir izleyicinin  “birer daire verseniz Aydınspor ayağa kalkar kurtulur” sözlerine “Birer daire verelim ama eski yöneticiler Aydınspor’u haksız kazanç elde ederek  borçlandırmışlar ve içini boşaltmışlar. Bizde kalkıp şimdi alın terlerimizi bunlara mı ödeyelim? Biz kendi dönemimize ait 1 TL bile borç bırakmayacağız” diyerek bir yolsuzluk olayını canlı yayında anlattı.

 “GÜRDAL 300 BİN TL KARŞILIĞINDA AYDINSPOR’U 3 MİLYONA MI  SATTI?

Tv’den canlı yayınında Aydınspor 1923 Başkanı Kızıl’a  geçtiğimiz günlerde  gözaltına alınan Aydın BŞB Daire Başkanı İbrahim Gürdal’la ilgili “siz mi kurtardınız?” sorusu soruldu. Soruya sinirlenen Başkan Kızıl “Sayın İbrahim Gürdal’la bizim işimiz  olmaz. Geçmişte Sayın Gürdal Aydınspor’dan Özyiğitler şirketi olarak alacaklı olduğumuz  650 bin TL’yi , “Sayın Çerçioğlu’nun talebidir borçları sıfırlayacağız” diyerek eski başkan Şahin Kaya’ya devrettirdi. Sonradan öğrendik ki bu parayı Aydınspor’dan 3 milyon olarak tahsil etmişler. Bu işten Sayın Çerçioğlu’nun bilgisinin olup olmadığını bilmiyorum. Eğer haberi varsa “durum Aydın adına çok vahim”  dedi.

 BAŞKAN KIZIL: “BİZ AYDINSPOR’DAN ALACAĞIMIZI BAĞIŞLAMAK İSTEDİK. GÜRDAL,  ÇERÇİOĞLU’NUN TALİMATI DEYİP TEMLİĞİ ESKİ BAŞKAN ŞAHİN KAYA’YA DEVRETTİRDİ”

Özyiğitler firması olarak her dönemde Aydınspor 1923’e destek verdiklerini belirten Başkan Özgür Kızıl, Aydınspor 1923’ün içinin nasıl boşaltıldığını canlı yayında yaşadığı bir olayla şöyle anlattı: Şahin Kaya Aydınspor 1923 Başkanı iken yeni bir olağanüstü kongre kararı alınarak başkanlığa Özgür Keskin seçilmişti. Özgür Keskin firmamıza gelerek Sayın Hüsamettin Artan’dan destek talebinde bulunarak 650 bin TL borç istemişti. Biz Aydınspor’un nakit ihtiyacını karşılaması için bu parayı Özyiğitler inşaat firması olarak vermiştik. Bu verdiğimiz para karşılığında eski başkan Özgür Keskin bize bu parayı ödeyemeyince Aydınspor’dan alacaklı olduğunu söylediği 2 milyon 250 bin TL’yi noterden alacağımıza karşılık teminat olarak firmamıza “temlik” verdi.   

“AYDINSPOR 1923’ÜN BORÇLARINI SIFIRLIYORUZ DİYEREK BİZİ AYDIN BŞB’YE ÇAĞIRDILAR”

Biz Aydınspor’dan 650 bin TL alacağımızı bekletirken bir gün eski Aydınspor 1923 yöneticisi Bilal Alhan Bey bizi arayarak “Sayın Çerçioğlu’nun bizimle görüşmek istediğini belirtti  Aydın BŞB’ye gittik. Biz Sayın Çerçioğlu ile görüşmeyi beklerken bizi Daire başkanı İbrahim Gürdal’ın odasına çağırdılar. Odada  Cengiz Süne, Erdal Sakallı, Cüneyt Subaşı ve Bilal Alhan vardı. İbrahim Gürdal bize “Özlem Hanım Aydınspor 1923’ün borçlarını temizleyelim dedi. Özlem Hanım Özyiğitler firmasındaki Aydınspor 1923’ün 2 milyon 250 bin TL temliğininde Şahin Kaya’ya devredilmesini istedi. Şahin Kaya bütün temlikleri üzerine alıp daha sonra Aydınspor’a bağışlayacak borçlar sıfırlanacak dedi.  Ben buna karşı çıktım. Şahin Kaya’ya güvenmediğimi belirttim. Biz hemen burada “ 650 bin TL alacağımızı hem de temliği Aydınspor’a bağış makbuzu ile bağışlayalım dedim. Sayın Gürdal bize Özlem Çerçioğlu’nun özellikle alacağın Şahin Kaya’ya devredilmesini istediğini, bütün alacakların Şahin Kaya’da toplanıp, daha sonra törenle Aydınspor 1923’e Şahin Kaya tarafından bağışlanıp, borçların sıfırlanmasını istediğini belirtti. Cengiz Süne ve biz buna karşı çıksak da Özlem Hanım istedi diye biz alacaklarımızı ve temliği Şahin Kaya’ya devrettik..

VEHAMETİ  KULÜBÜN BAŞINA GEÇİNCE GÖRDÜK. BAĞIŞLAYACAĞIZ DEDİKLERİ BİZİM PARAMIZI 3 MİLYON OLARAK AYDINSPOR’DAN TAHSİL ETMİŞLER.

Kulübün başına geçip defterleri açtığımızda gördük ki; Gürdal’ın borçları sıfırlayacağız diyerek bize Şahin Kaya’ya devrettirdiği 650 bin TL ile 2 milyon 250 bin TL temliği yani 3 milyon TL’yi Kıbrıs’ta TOMA adında bir faktoring firmasına 1 milyon TL nakit karşılığında satmışlar. TOMA firması bu parayı Aydınspor’dan 3 milyon TL olarak tahsil etmiş. Bunu öğrenince sinirle Şahin Kaya’yı aradım. Şahin Kaya bana bunu 1 milyona İbrahim Gürdal’ın sattığını, 300 bin TL’sini de İbrahim Gürdal’ın aldığını söyledi. O gün İbrahim Gürdal bizi oyuna getirmeseydi bu gün TOMA firmasınca Aydınspor’dan tahsil edilen 3 milyon TL kulübün kasasında olacaktı. İşte Aydınspor’un içini böyle boşaltmışlar diyerek sözlerini bitirdi.

Şimdi bu açıklamadan sonra gözler devletin Aydınspor 1923 ile ilgili bir soruşturma başlatıp başlatmayacağına ve  İbrahim Gürdal ve Özlem Çerçioğlu’nun konuyla ilgili yapacağı açıklamalara çevrildi.. 

aydin-spor-3.jpg
 

Bu haber toplam 2570 defa okunmuştur
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Aydın İlk Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 256 212 99 88 | Faks : 0-256-212 99 88 | Haber Scripti: CM Bilişim